Блог вчителів української мови та літератури Тернопільського району

Блог вчителів української мови та літератури Тернопільського району

27 грудня 2019 р.



 Зміна завдань, змісту і структури всього освітнього процесу – необхідність сьогодення. Послаблення уваги батьків до навчання дітей, широкий потік інформації, недостатнє оснащення, наявність у дітей хронічних та вроджених захворювань, залежність від ґаджетів  змушують  нас до пошуку оптимальних шляхів у вирішенні найважливіших завдань, що стоять перед сучасною школою. Зміцнення психологічного, фізіологічного, духовного здоров’я, забезпечення повноцінної освіти і гармонійного розвитку особистості підростаючого покоління є найважливішим соціальним завданням будь - якого цивілізованого суспільства.
Саме для збереження морально-духовного світу дитини, її психічного здоров’я, актуальним постає питання про пошук нових методів психотерапевтичних впливів, які допомогли б дитині «зняти тягар з тендітної душі», знайти вихід з певної життєвої ситуації, розв’язувати конфлікти з самим собою та світом, що нас оточує; знизити стреси та втому, пов’язану з навчанням і наповнювати свою душу позитивними емоціями, приємними враженнями; сприяти творчому самовираженню, розвитку уяви.  Тому, провідне місце у проблемі збереження психічного здоров’я підростаючого покоління відводиться арт-педагогіці – це унікальна технологія , що поєднує в собі  мистецтво, навчання, життя.
Арт-педагогіка – особливий напрямок в педагогіці, за допомогою якого навчання, розвиток та виховання особистості дитини відбувається на основі мистецтва під час викладання будь-якої дисципліни.
В. О. Сухомлинський  неодноразово підкреслював: «Мистецтво – це час і простір,   в якому живе краса людської душі. Як гімнастика випрямляє тіло, так мистецтво випрямляє душу».
20.12.2019 року на базі Буцнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас  для творчих учителів української мови і літератури з проблеми: «Арт- технологія в роботі учителя словесника» за участю Дмитришин Марії Миронівни, учителя української мови і літератури. Філологи району мали можливість ознайомитися із застосуванням елементів біоадекватної та арт-технології  на уроці української мови у 6 класі на тему : «Незмінювані іменники. Рід незмінюваних іменників».
( Конспект уроку)
Теоретичне обґрунтування даної  проблеми представила методист Стрийвус Н.Б.

Немає коментарів:

Дописати коментар